A kategória

A kategória

Írásos tájékoztató  „A” kategória

A Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Vizsgaszabályzata alapján

1.) BESE-ISI Autós-motoros iskola, Bese Sándor E.V. Felnőttképzési nyt. szám: FKB/2020/0031540

2376 Hernád Fő utca 168/A.. Tel: 06-20-319-5645,  e-mail.: beseisi1001@gmail.com, számlaszám: 65500037-31020042-57000006 MBH Bank

2.) Az iskolavezető: Bese Sándor

3.) Ügyfélfogadó címe: 2376 Hernád, Fő utca 168/A

Telephely: 2376 Hernád Fő utca 168/A

Ügyfélfogadás: hétfőtől-csütörtökig 18.00-20.00 óráig

4.) Honlap: www.beseisi.hu

5.) A tanfolyamra felvétel módja: A jelölt az iskolánál Felnőttképzési Szerződés kitöltésével, aláírásával, leadásával a tandíj igazolt megfizetésével jogosult az elméleti tanfolyamon részt venni. A tanfolyamra történő jelentkezéskor a tanulónak, vagy törvényes képviselőjének meg kell hatalmaznia a képzőszervet személyes adatainak kezelésére .A beiskolázás és vizsgára bocsátás feltételeinek ellenőrzése az iskolavezető kötelessége.18. életévét be nem töltött jelölt esetén a Felnőttképzési Szerződést a szülőnek ,vagy gondviselőnek is alá kell írnia.

6.) Alkalmassági feltételek: Alapfokú iskolai végzettséget igazoló okmány leadása , mely eredetiségét a Vizsgaközpont ellenőrzi, I. csoportú orvosi alkalmassági vélemény (háziorvos által kiállított), vagy érvényes vezetői engedély bemutatása, mely hitelesen igazolja az eü. alkalmasságot., közlekedésbiztonsági feltételek megléte, melyet a jelentkezési lap hátoldalán tett nyilatkozat aláírásával hitelesít, ha már vezetői engedéllyel rendelkezik annak bemutatása. Az okmányokról az iskolavezető készít hitelesített fénymásolatot.

7.) A tanfolyamra való felvétel és a vizsgára bocsátás feltételei:

Tanfolyamra az vehető fel aki:

• legalább 2 éve érvényes „A2” alkategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik. 2 évnél rövidebb ideje, vagy egyáltalán nem rendelkezik „A2” vezetői

és betöltötte a 24.életévét vagy annál 6 hónappal fiatalabb.

• alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezik

• külföldi állampolgár esetén legalább 185 napos magyarországi tartózkodási engedéllyel rendelkezik

• az elméleti tanfolyam díját igazoltan megfizette

 

Elméleti vizsgára az bocsátható aki:

• az elméleti tanfolyamot igazoltan elvégezte

• megfelel a közlekedésbiztonsági feltételeknek

• 24 éves kornál legfeljebb 3 hónappal fiatalabb

Az elméleti vizsga helye: KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont vizsgaterme: 2310 Szigetszentmiklós, Csepeli út 180/6 hrsz, illetve 1119 Budapest, Petzvál József utca 39.

Járműkezelési vizsgára az bocsátható aki:

• sikeres elméleti vizsgát tett

• 24 évet betöltötte

• a kötelezően előírt tanórát levezette

Forgalmi vizsgára az bocsátható aki

•sikeres járműkezelési vizsgát tett

• a kötelezően előírt tanórát levezette

Sikeres forgalmi vizsga után a vizsgaigazolás átvételének feltétele a közúti elsősegélynyújtási igazolás bemutatása. Elsősegélynyújtó tanfolyamot az iskola szervez, melynek díja 35000 Ft .Nem kell igazolással rendelkeznie annak, aki az orvostudományi egyetemeken szerzett orvosi, fogorvosi, gyógyszerészi, az állatorvostudományi egyetemen szerzett állatorvosi, védőnői, dietetikusi, mentőtiszti, gyógytornászi, egészségügyi szakoktatói, diplomás ápolói oklevéllel (képesítéssel) rendelkeznek, közegészségügyi felügyelői főiskolai szakon, egészségügyi szakközépiskolát, vagy szakiskolát végeztek,illetve azok akik 1984..január 1-től 1992. december 13-ig valamilyen kategóriából szereztek vezetői engedélyt.

 

8.) A tanfolyam tantárgyai és óraszámai:

Elméleti tantárgyak: •közlekedési ismeretek (KRESZ): 20 óra Az elméleti tanfolyam díja: 33700 Ft.

• járművezetés elmélete :4 óra

• műszaki ismeretek: 4 óra

Az elméleti tanórák időtartama 45 perc, közöttük legalább két tanóránként 10 perc szünetet kell tartani.

Iskolánknál lehetőség van az elméleti tanfolyam e-learning formában való elvégzésére is.

Az elméleti vizsga számítógépen történik, érintőképernyős monitorral, ahol a tanulónak 55 kérdéses tesztlapot kell megoldania. A vizsga időtartama 55 perc, az elérhető 75 pontból legalább 65 pontot kell elérni a sikeres vizsgához. A magyar nyelvet nem anyanyelvi szinten beszélő, értő külföldi állampolgár –amennyiben nem áll rendelkezésre vizsgaanyag a vizsgázó állampolgársága szerinti hivatalos nyelven- tolmács közreműködésével szóbeli vizsgát tehet. Az egészségi állapotából következően – a tanulási képességet vizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottság által kiállított szakértői véleménnyel igazoltan – szövegértési, vagy szövegolvasási nehézséggel küzdő személy szintén szóbeli vizsgát tehet.

Ha a tanuló az elméleti tanórán nem tud részt venni, akkor 10 %-ot meghaladó hiányzás esetén a tanórákat pótolnia kell, az iskolavezetővel történő egyeztetés után.

Gyakorlati oktatás: Alapoktatás:10 óra. Amennyiben a jelölt 2 éven belül szerzett A korl.,vagy A2 kategóriát úgy az alapoktatás 4 óra. Főoktatás 8 óra. Amennyiben az A korl.,vagy A2 kategóriát 2 évnél régebben szerezte,az alapoktatás 2 óra, a főoktatás 6 óra. Ha jelölt rendelkezik A1 kategóriával és azt két éven belül szerezte az alapoktatás 6 óra, a főoktatás10 óra. Ha az A1 kategóriát 2 évnél régebben szerezte akkor az alapoktatás 4 óra, a főoktatás 6 óra. Egy tanóra 50 perc, két tanóra között 10 perc szünetet kell tartani. Főoktatás során naponta legfeljebb 2×2 tanóra tartható, melyek között legalább egy óra szünetet kell tartani.

Az alapoktatás végén járműkezelési vizsga, melynek időtartama 20 perc. Alapoktatás során naponta legfeljebb 2 tanóra tartható.

Forgalmi vizsga: A főoktatás befejeztével a jelölt a Vizsgaközpont által kijelölt és jóváhagyott vizsgaútvonalon 50 perces vizsga keretében ad számot megszerzett ismereteiről. Az ötödik sikertelen forgalmi vizsga után újbóli forgalmi vizsgát csak PÁV vizsgálat követően lehet tenni.

A vezetési gyakorlat tantárgyat csak szakoktató felügyelete mellett szabad gyakorolni. A gyakorlásra a Vizsgaközpont által hitelesített vezetési karton jogosít fel, melyet a szakoktató oktatás közben köteles magánál tartani és a tanóra kezdetén és végén a tanulóval a részvételt igazoltatni, a kilométer óra állását a megfelelő rovatban rögzíteni,valamint az arra jogosult személynek kérésére bemutatni .A gyakorlati tanórák idejét a szakoktató és a tanuló közösen határozzák meg. Az előre egyeztetett tanóra 24 órával előbb módosítható. Ha a tanuló a tanórán nem jelenik meg az oktató 20 perc várakozás után a nem jelent meg bejegyzést teszi a vezetési kartonba és a tanóra elszámolásra kerül. Ha a szakoktató nem tud megjelenni az előre egyeztetett időpontban, úgy a tanóra pótlásra kerül. A gyakorlati órák díja 11000 Ft, a pótóra díja 11000 Ft.

9.) A gyakorlati képzés során használt jármű: Suzuki 1.5 VL tipusú mkp, vagy a tanuló által biztosított, a követelményeknek megfelelő mkp, ez esetben a gyakorlati óradíjat külön megállapodásban kell rögzíteni.

10.) A tandíjfizetés módja: készpénzfizetés nyugtára, átutalás, részletfizetés

11.) A tantárgyak hallgatása és a vizsgája alóli felmentések: A vizsgák alól felmenteni nem lehet, az elméleti tanfolyam hallgatása nem kötelező a mozgássérült, magyar nyelvet nem beszélő, és a siket tanulóknak. Az ő felkészítésükről az iskola külön megállapodással gondoskodik. A tanulónak az első sikeres KRESZ vizsgát követő két éven belül valamennyi vizsgáját be kell fejeznie, mert az elméleti vizsga addig érvényes. Az érvényességi idő lejártával a vizsgák érvényüket vesztik. Ha a tanuló nem fejezi be valamennyi vizsgáját az érvényességi időn belül, újabb elméleti vizsgát csak az elméleti tanfolyam újbóli elvégzése után tehet.

12.)A tanuló áthelyezése: A tanuló a képzés bármely szakaszában kérheti áthelyezését más képzőszervhez, vagy oktatóhoz. Igényét az iskolavezetőnél kell jeleznie, aki részére 3 munkanapon belül kiadja az „KÉPZÉSI IGAZOLÁS” nyomtatványt, melyen igazolja, hogy a tanuló a képzés mely szakaszában tart. A meghirdetett kedvezmények akkor érvényesek, ha a tanuló tanulmányait jelen képzőszervnél fejezi be. Más képzőszervtől történő átvétel esetén az iskola 20000 Ft regisztrációs díjat számol fel.

13.)Az oktatások helyszínei: Elméleti oktatás: Hernád—Pusztavacs Kőzős Fenntartású Általános Iskola (Hernád Fő u. 150.) Gyakorlati oktatás: 2360 Gyál Erdősor u. 157. gyakorlópálya, valamint Budapest és Magyarország területe.

14.)A képzőszervnél jelenleg nem folyik szakoktatói képzés.

15.)A képzés engedélyezője: Innovációs és Technológiai Minisztérium Közúti Gépjármű-Közlekedési Hatósági Főosztály 1138 Budapest Váci út 188. E-mail:kghf@itm.gov.hu tel: 06-1-477-1551

Felügyeletet ellátó szerv: Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Kft 1033 Budapest Polgár u. 8-10- Tel.: 06-1-510-0101 e-mail:info@kavk.hu

16.)A vizsgázó jogai és kötelezettségei

Jogai:

• hogy teljes körű, korrekt tájékoztatást kapjon

hogy a szerződésben meghatározott díj ellenértékét hiánytalanul megkapja

hogy a gyakorlati képzés során szakoktatót cseréljen

hogy a képzőszervtől hivatalos igazolást kapjon a tanulmányi és vizsgaadatairól

hogy a jogszabályi előírások keretei között a tanulmányait szüneteltesse

hogy az iskolavezetőnél, illetve a Hatóságnál a képzéssel kapcsolatos panaszt tegyen

hogy a fel nem használt tandíjat visszakapja

hogy a tanulmányi szerződést felbontsa

Kötelességei:

• hogy a Felnőttképzési szerződés egy aláírt példányát az iskolának átadja

a jelentkezési lap hibátlan és valós adatokkal való kitöltése

a szerződésben foglalt tandíj pontos megfizetése

a Felnőttképzési szerződésben megjelölt órákon pontosan megjelenni

a hiányzásból adódó órákat hiánytalanul pótolja

17.) A vizsgadíjak megfizetésének módja:

Kresz vizsga 4600 Ft, járműkezelési vizsga: 4700 Ft, forgalmi vizsga 11000 Ft, melyeket a tanfolyam kezdetekor megfizetni és a képzőszerv fizeti be e Vizsgaközpont pénztárába a vizsgára jelentéskor.

18.) A vezetői engedély kiadásával kapcsolatos fontosabb előírások:

A járművezetésre jogosító okmány kiadása államigazgatási eljárás, melyet személyesen kell kezdeményezni a kormányablakban.. Szükséges hozzá a vizsgaigazolás melyet a közlekedési hatóság elektronikus formában állít ki,, érvényes személyi igazolvány, vagy személyazonosságot igazoló más dokumentum, – ha van – korábbi vezetői engedély, az eljárás díja,amennyiben rendelkezik már vezetői engedéllyel: 4000 Ft. Az első jogosítvány kiállítása díjmentes!

Külföldi állampolgárok esetén legalább 185 napi magyarországi tartózkodási engedély szükséges.

Sikeres felkészülést és eredményes vizsgákat, valamint a jogosítvány birtokában balesetmentes közlekedést kíván az Ön által – jól – kiválasztott képzőszerv.